Duży spadek w liczbie aptek

W ciągu miesiąca nastąpił dalszy duży spadek w liczbie aptek, aż o 67 podmiotów. Aktualnie jest 12 715 aptek ogólnodostępnych. To o 488 mniej niż 1 stycznia tego roku (13 203). W ciągu ostatniego miesiąca nie uległa zmianie sytuacja jeśli chodzi o punkty apteczne.

Czytaj dalej

Rozbito dwie grupy mafii lekowej. Wśród zatrzymanych m.in. właściciele sieci aptek i lekarz

W rozbitych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, policję i KAS dwóch grupach „mafii lekowej”, trójmiejskiej i warszawskiej, oprócz ich liderów zatrzymano właścicieli sieci aptek, dwóch adwokatów, lekarza, informatyka i księgowych – poinformowała PAP.

Czytaj dalej

Eksperci: czeka nas dramatyczny wzrost zachorowań na cukrzycę i wydatków na jej leczenie

W ciągu najbliższych 10 lat czeka nas dramatyczny wzrost zachorowań na cukrzycę i związanych z tym wydatków z budżetu państwa – alarmował na konferencji prasowej w Warszawie konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii prof. Krzysztof Strojek. Zdaniem dr Małgorzaty Gałązki-Sobotki, poza zwiększeniem efektywności leczenia cukrzycy, konieczne jest rozwijanie szeroko rozumianej profilaktyki tej choroby.

Czytaj dalej

Chiny i Polska – 70 lat wspólnej historii

20 września, w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie, odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji 70. rocznicy ustanowienia Chińskiej Republiki Ludowej oraz 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami i Polską.

Czytaj dalej

Zaproszenie na Konferencję Prasową ‘Konsultacje Diabetologiczne’’ – 26-09-2019 , Klub Dziennikarzy GLOBTROTER , Warszawa , Hotel Gromada – Dom Chłopa

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować w imieniu Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie o rozpoczętych w ostatniej dekadzie lipca-2019, w Ramach Regionalnego Programu Zdrowotnego Samorządu Województwa Mazowieckiego „Działaniach edukacyjnych i konsultacjach diabetologicznych na rzecz poprawy stanu zdrowia mieszkańców województwa mazowieckiego”, mających na celu pomoc mieszkańcom naszego województwa we wczesnym rozpoznaniu choroby jaką jest cukrzyca.

Czytaj dalej

List otwarty Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej do Obywateli Rzeczpospolitej

W obecnej kampanii wyborczej, jak nigdy w ciągu ostatnich trzydziestu lat, mówi się o dramatycznej sytuacji w polskiej ochronie zdrowia. Czyżby politycy zauważyli, że nie ma już zgody Polaków na brak bezpieczeństwa zdrowotnego?

Czytaj dalej

NIA o wydawaniu zamienników leków: Straszenie farmaceutów sądami jest absolutnie nieuprawnione

Naczelna Izba Aptekarska krytycznie odniosła się do wypowiedzi Ireny Rej, prezes Izby Gospodarczej Farmacja Polska, na temat wydawania pacjentom przez farmaceutów zamienników leków. „Rozwiązanie takie ma służyć pacjentowi w sytuacji braku dostępności do leku lub np. w celu obniżenia kosztu terapii przez pacjenta. Tym samym z ogromnym zaskoczeniem i niepokojem obserwujemy opinie osób niewykonujących zawodu farmaceuty, podważające kompetencje aptekarzy w powyższym zakresie” – napisała NIA w oficjalnym komunikacie.

Czytaj dalej

Środowisko medyczne i pacjenci przeciwko pozorowanym rozwiązaniom kryzysu w sektorze zdrowia

Zwracamy się o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do wydobycia polskiej ochrony zdrowia (a zwłaszcza szpitali) z dramatycznej sytuacji i przystąpienie do budowy sprawnego systemu zabezpieczenia zdrowotnego Polaków. Nie możemy się pogodzić z faktem, że poglądy kolejnych ministrów, przewracają „do góry nogami” cały system ochrony zdrowia – z takim apelem m.in. do premiera i prezydenta zwrócili się przedstawiciele środowiska medycznego i organizacji pacjenckich.

Czytaj dalej

Marian Banaś nowym prezesem Najwyższej Izby Kontroli

Marian Banaś, dotychczasowy minister finansów, został wybrany przez Sejm nowym prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Zastąpił na stanowisku Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Czytaj dalej

Krajowi producenci leków zbadają uczestników Forum Ekonomicznego w Krynicy

Krajowi producenci leków podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy (3-5 września 2019 r.) zamiast debatować przeprowadzą badania profilaktyczne uczestników. „Chcemy przypomnieć, że rozwój przemysłu farmaceutycznego w kraju to nie tylko wzrost gospodarczy, ale też budowanie bezpieczeństwa zdrowotnego. Uwidocznił to szczególnie kryzys lekowy, który dotknął niedawno Europę” – podkreśla PZPPF.

Czytaj dalej

Copyright © 2019. Powered by WordPress & Romangie Theme.