45 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin – Limanowa 21 kwietnia 2018

Już za miesiąc – 21 kwietnia 2018r. w hali sportowej przy ZS nr 1 przy ul. Piłsudskiego 81 w Limanowej odbędą się wyjątkowe zawody – 45 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin.
Czytaj dalej

Śląsk: dr Tadeusz Urban prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach

W piątek (23 marca) zdecydowaną większością głosów delegaci na XXXVIII Okręgowy Sprawozdawczo-Wyborczy Zjazd Lekarzy w Śląskiej Izbie Lekarskiej wybrali prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach na VIII kadencję dr. Tadeusza Urbana – informuje SIL.
Czytaj dalej

Warszawa: studenci protestowali przeciw projektowi „Zatrzymaj aborcję”

„Edukacja zamiast zakazów”, „Aborcja wolna od (o)sądów” – m.in. takie hasła prezentowali studenci pikietujący przed UW przeciw projektowi „Zatrzymaj aborcję”. Przeszli też przed siedziby MZ i kurii, gdzie doszło do przepychanek z policją. Wcześniej przed resortem zdrowia pikietowali przeciwnicy aborcji.
Czytaj dalej

Rząd przyjął projekt wzmacniający nadzór nad wytwarzaniem leków i obrotem nimi

Rada Ministrów przyjęła we wtorek (20 marca) projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego, który ma m.in. wzmocnić system nadzoru nad wytwarzaniem produktów leczniczych i obrotem nimi, ograniczyć wywóz leków za granicę oraz poprawić dostęp do nowych terapii lekowych.
Czytaj dalej

Kopcińska: rząd nie pracuje obecnie nad zaostrzeniem prawa antyaborcyjnego

Rząd nie pracuje obecnie nad zaostrzeniem prawa antyaborcyjnego – oświadczyła w niedzielę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, pytana, czy jest potrzeba zaostrzenia tego prawa w Polsce.
Czytaj dalej

W Warszawie trwa I Światowy Kongres Trichoskopii

W Warszawie trwa I Światowy Kongres Trichoskopii, poświęcony najnowszym metodom leczenia chorób włosów i paznokci – w tym łysienia oraz łuszczycy. Uczestniczy w nim ponad 600 lekarzy.
Czytaj dalej

PE zatwierdził przeniesienie Europejskiej Agencji Leków do Amsterdamu

Parlament Europejski zatwierdził w czwartek (15 marca) przeniesienie Europejskiej Agencji Leków (EMA) z Londynu do Amsterdamu z powodu Brexitu. Jednocześnie skrytykowano sposób wyboru nowej siedziby bez udziału europarlamentu.
Czytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia: jest nowy podział kompetencji

Po tym, jak ze stanowisk w ministerstwa zdrowia zostali odwołani Piotr Gryza i Marek Tombarkiewicz, ich kompetencje zostały rozdzielone między pozostałych wiceministrów i szefa resortu Łukasza Szumowskiego. Minister wydał we wtorek (13 marca) zarządzenie w tej sprawie.
Czytaj dalej

Ekspertka: państwo polskie w porę dostrzegło problemy uzależnień behawioralnych

Państwo polskie w porę dostrzegło problemy uzależnień behawioralnych, czyli związanych z zachowaniem, jak hazard, zakupoholizm, pracoholizm i zagrożenia stwarzane przez internet – oceniła w rozmowie z PAP Danuta Muszyńska z Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
Czytaj dalej

Awantura o botoks: chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo czy o ”skok na kasę”?

Moda na wygładzające zmarszczki zabiegi z wykorzystaniem botoksu ma się dobrze. Przybywa miejsc, gdzie można sobie botoks zrobić. Można też zamówić zabieg z dojazdem do domu albo umówić się na botoks party. Za ”robienie botoksu” biorą się nie tylko lekarze, także kosmetolodzy lub kosmetyczki. W ekstremalnych przypadkach bywa, że ktoś kupuje i aplikuje sobie toksynę botulinową sam. Dermatolodzy i lekarze zajmujący się medycyną estetyczną łapią się za głowę.
Czytaj dalej

Copyright © 2019. Powered by WordPress & Romangie Theme.