Gowin i jego zwolennicy języczkiem u wagi w sprawie sieci szpitali?

Jarosław Gowin otwarcie krytykuje rządowy projekt reformy ochrony zdrowia. Choć jego koncepcja wprowadzenia sieci szpitali jako pilotażu nie zyskała uznania, przy sprzeciwie Polski Razem wcale nie jest pewne, czy sieć zostanie uchwalona przez Sejm.

Według Gazety Wyborczej wicepremier Jarosław Gowin próbował w ubiegłym tygodniu namówić Beatę Szydło, żeby reforma ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła została wprowadzona na początku tylko w formie pilotażu w dwóch województwach.

Gowina „nieśmiało” wspierają wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Piotr Gliński. Ten pierwszy w liście do Radziwiłła pisał, że ”w strategii odpowiedzialnego rozwoju mowa jest o zwiększeniu poziomu inwestycji prywatnych jako jednym z wyzwań rozwojowych kraju. Zatem prywatne podmioty medyczne powinny być zachęcane do inwestowania na rzecz polskiego rynku ochrony zdrowia”.

Jak mówi Gazecie jeden z „gowinowców”, teraz pieniądze idą za pacjentem, a po reformie Radziwiłła będą szły do instytucji przed pacjentem. Andrzej Sośnierz, były szef NFZ i członek Polski Razem publicznie głosi, że ”ustawa powinna trafić do kosza”, i że „zakłada powrót do komunistycznego sposobu finansowania szpitali”.

źródło: rynekzdrowia.pl

Masz coś do powiedzenia:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Copyright © 2021. Powered by WordPress & Romangie Theme.