Nettle S.A. partnerem firm farmaceutycznych w dystrybucji bezpośredniej leków do szpitali i aptek

Model sprzedaży bezpośredniej (DTP – direct-to-pharmacy) zaczyna odgrywać coraz większą rolę na rynku ochrony zdrowia. Dzięki niemu dostawy do aptek i szpitali realizowane są bez udziału pośredników, co daje wymierne korzyści dla wszystkich stron.

Producenci zyskują bezpośredni dostęp do rynku oraz możliwość dostosowania swojej oferty do konkretnego szpitala lub apteki. Zaś odbiorcy uzyskują wymierną korzyść w postaci niższych cen, a co za tym idzie, zwiększenia liczby dostawców i ich konkurencyjnych ofert.

Firma Nettle od ponad sześciu lat stosuje powyższy model w obsłudze producentów, dostarczając im kompleksowe usługi związane z procesem samodzielnej sprzedaży. Jako operator dystrybucji bezpośredniej Nettle obsługuje sprzedaż wielu producentów produktów farmaceutycznych, a liczba kolejnych, chętnych do działania według modelu DTP, dynamicznie wzrasta.

Oferta Nettle opiera się na pełnej obsłudze procesu sprzedaży, na wszystkich jego etapach takich jak: udział w przetargach, przyjmowanie i realizacja zamówień i reklamacji, organizacji magazynowania i transportu,archiwizacja dokumentów, obsługa księgowa oraz rozliczenia.

Firma Nettle wspiera producentów leków w płatnościach zarówno poprzez organizację finansowania,jak i możliwość znacznego wydłużenia kredytu kupieckiego. Ta ostatnia możliwość jest szczególnie istotna przy sprzedaży skierowanej do szpitali.

Model DTP – korzyści dla rynku farmaceutycznego

Bezpośredni dostęp producentów do końcowych odbiorców leków znacząco wpływa na obniżenie cen, co jest efektem zwiększenia liczby dostawców zabiegających o sprzedaż do aptek czy szpitali.

Model DTP umożliwia producentom leków budowanie bezpośrednich relacji z odbiorcami oraz pozwala na uzyskanie większej kontroli nad łańcuchem dostaw.

Producenci współpracujący z operatorem DTP, jakim jest Nettle, mają zapewnioną płynność finansową, co gwarantuje im nieprzerwany cykl dostaw do szpitali i aptek.

Nettle – operator DTP w Polsce

  • W 2016 roku Nettle współpracowała z 580 szpitalami,14 000 aptek ogólnodostępnych i ponad dwoma tysiącami podmiotów o profilu leczniczym.
  • Miesięcznie organizuje i nadzoruje ponad 40 tys. dostaw leków i drobnego sprzętu medycznego do szpitali i aptek.
  • Na stałe współpracuje z 67 producentami leków.
  • W 2016 roku Nettle brała udział w 1300 przetargach.
  • W ramach dystrybucji bezpośredniej Nettle obsługuje sprzedaż ok. 50 produktów leczniczych.

W 2015 r. kapituła European Business Awards wyróżniła spółkę NETTLE tytułem National Champion, za innowacyjność rozwiązań, promotora sukcesu swoich klientów oraz wysoką etykę i wysokie standardy współpracy na tle europejskiej społeczności biznesowej.

NETTLE S.A. w ramach szeroko pojętej odpowiedzialności społecznej od lat opiekuje się domami dziecka z najbiedniejszego kraju Ameryki Południowej – Boliwii. Domy prowadzone są przez misjonarzy i działają jedynie dzięki darczyńcom( w tym Nettle) i pracy wolontariuszy. Organizowane są wysyłki materiałów edukacyjnych oraz zbiórki funduszy, aby zapewnić dzieciom lepszą opiekę zdrowotną.

źródło: rynekzdrowia.pl

Copyright © 2021. Powered by WordPress & Romangie Theme.