#PILNE Nowy konkurs na szefa GIF

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło trzeci konkurs na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Po raz kolejny nie udało się wyłonić kandydata na szefa nadzoru farmaceutycznego. Resort zdrowia opublikował właśnie ogłoszenie o trzecim konkursie na to stanowisko.

Przypomnijmy, że w ostatnim konkursie na finiszowej prostej o fotel Głównego Inspektora Farmaceutycznego ścigali się Zbigniew Niewójt oraz Piotr Rykowski. Ostatecznie kandydatura tego ostatniego została przekazana do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Niestety mgr farm. Piotr Rykowski nie został zaakceptowany przez szefową rządu. Nieoficjalnie o kolejnym konkursie na stanowisko GIF mówiono już w ubiegłym tygodniu.

W najnowszym naborze oferty powinny być złożone w terminie do dnia 8 sierpnia 2016 r. do godziny 9:00.

Długa droga wyboru

Przypomnijmy, że poprzednia szefowa nadzoru – Zofia Ulz podała się do dymisji pod koniec października ubiegłego roku. Jej obowiązki powierzono jej zastępcy – mgr farm. Zbigniewowi Niewójtowi. On też startował we wszystkich dwóch konkursach nas stanowisko GIF – pierwszy z nich rozpisano w połowie stycznia. Niestety pierwszy konkurs nie przyniósł rozstrzygnięcia i ostatecznie po ponad czterech miesiącach resort ogłosił drugi nabór. Niestety również tym razem kandydat wskazany przez resort zdrowia nie został zaaprobowany przez szefową rządu.

źródło: pulsmedycyny.pl

Masz coś do powiedzenia:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Copyright © 2021. Powered by WordPress & Romangie Theme.