Prezes firmy windykacyjnej aresztowany

250 osób – tyle zdaniem prokuratury miał oszukać szef firmy windykacyjnej z Wrocławia. Mariusz P. został aresztowany, sąd ustalił kaucję na pół miliona złotych. Prokuratura podkreśla, że liczba oszukanych osób może być znacznie większa.

Prezes firmy windykacyjnej aresztowany

Prokuratura postawiła zarzuty prezesowi wrocławskiej firmy windykacyjnej. Mariusz P. miał w ramach spółki E-Kancelaria S.A. oszukać klientów na około 14 milionów złotych. Firma oferowała obligacje – w ten sposób ludzie inwestowali w nią licząc na wysokie zyski, znacznie wyższe niż w przypadku chociażby lokat bankowych. Spółka utajała jednak rzeczywistą sytuację finansową, w jakiej się znajduje. Oszustwo miało polegać na przekonywaniu nabywców obligacji, że inwestują w świetnie prosperujące na rynku przedsiębiorstwo.

Bankructwo E-Kancelaria S.A.

W międzyczasie firma ogłosiła bankructwo, a klienci nie odzyskali pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się już w 2015 roku, jednak dopiero w ostatnim czasie doszło do aresztowania Mariusza P. Prezes E-Kancelarii S.A. to pierwszy podejrzany w sprawie. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań, podejrzewa również, że ilość i suma oszukanych osób jest wyższa.

E-Kancelaria S.A. działała w tej samej branży, co GetBack. Obligacje często kupowali ludzie starsi, którzy myśleli, że ryzyko jest podobne, co w przypadku obligacji Skarbu Państwa. Klienci podpisywali wprawdzie specjalny dokument o ryzyku, ale przekonywano ich, że jest to tylko formalność. Klienci nie byli doinformowani w kwestii ryzyka i różnic pomiędzy lokatami bankowymi, a obligacjami. Najprawdopodobniej działanie E-Kancelaria S.A. polegało na missellingu, czyli sprzedaży usług lub produktów nieodpowiadających potrzebom klientów, popularnym w branży ubezpieczeniowej i finansowej.

źródło: wp.pl

Copyright © 2021. Powered by WordPress & Romangie Theme.