Robert Rusak prezesem Zarządu Izby POLMED

Nowym prezesem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED został Robert Rusak. Zastąpił na tym stanowisku Annę Kasprzak.

Robert Rusak z branżą medyczną związany jest od wielu lat. Pracował zarówno dla firm farmaceutycznych, jak i największych producentów wyrobów medycznych.

Głównym celem i zadaniem nowego prezesa będzie kontynuacja dotychczasowych aktywności Izby, tj. występowanie w imieniu jej członków na wielu płaszczyznach, prowadzenie dialogu z ekspertami, środowiskiem pacjentów oraz administracją rządową i instytucjonalną. W swoich działaniach reprezentować będzie potrzeby ok. 100 firm zrzeszonych w Izbie POLMED.

Jak zaznaczył nowy prezes, chciałby, aby działania Izby, oprócz bieżącego dialogu z decydentami w sprawach, które dotyczą bezpośrednio polskiego rynku, promowały działalność sektora małych i średnich przedsiębiorstw i pomagały im się rozrastać.

– Izba powinna aktywnie uczestniczyć w tworzeniu takich warunków prowadzenia działalności gospodarczej, które pozwolą przedsiębiorcom w Polsce dorównać krajom Europy zachodniej w produkcji i dystrybucji innowacyjnych wyrobów medycznych – mówi Robert Rusak.

– Izba POLMED będzie kontynuować działania edukacyjne skierowane do decydentów oraz kluczowych instytucji publicznych, ekspertów i organizacji pacjentów. Jednym z elementów strategii będzie promocja potencjału inwestycyjnego i innowacji w sektorze wyrobów medycznych – dodaje nowy prezes.

– Sądzę, że zbyt często zapominamy o tym, że wyroby medyczne to produkty, które ratują zdrowie i życie pacjentów. W swoich działaniach, jako Prezes Izby, chciałbym o tym przypominać. Branża wyrobów medycznych to jeden z najbardziej innowacyjnych sektorów z ogromnym potencjałem inwestycyjnym. Z takim przekazem będę chciał docierać do społeczeństwa – zapowiada Rusak.

źródło: rynekzdrowia.pl

Copyright © 2021. Powered by WordPress & Romangie Theme.