Śląsk: dr Tadeusz Urban prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach

W piątek (23 marca) zdecydowaną większością głosów delegaci na XXXVIII Okręgowy Sprawozdawczo-Wyborczy Zjazd Lekarzy w Śląskiej Izbie Lekarskiej wybrali prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach na VIII kadencję dr. Tadeusza Urbana – informuje SIL.

Dr n. med. Tadeusz Urban jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny), specjalistą II stopnia z zakresu położnictwa i ginekologii.

Od 1986 r. związany jest zawodowo ze Szpitalem Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu, w którym od 2004 r. pełni funkcję ordynatora Oddziału Położniczo-Ginekologicznego. Z samorządem lekarskim związany jest od 2001 r. Był, m.in., zastępcą Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej (IV-V kadencji) oraz Okręgowym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej (VI-VII kadencji).

Dr Tadeusz Urban zastąpił na stanowisku szefa śląskiego samorządu lekarskiego dr. Jacka Kozakiewicza.

Także w piątek funkcję Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej delegaci na Zjazd Lekarzy w Śląskiej Izbie Lekarskiej powierzyli dr. Stefanowi Kopoczowi.

Dr Stefan Kopocz jest specjalistą II stopnia z chirurgii urazowej i ortopedii. Obecnie pełni funkcję zastępcy kierownika Studiów Podyplomowych „Prawo Medyczne i Mediacje w Opiece Zdrowotnej”. Jest członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

źródło: SIL / Rynek Zdrowia

Copyright © 2021. Powered by WordPress & Romangie Theme.