Gigantyczny dług Polski. Cały czas rośnie.

Rośnie dług Polski. Zarówno ten krajowy, jak i zagraniczny. Według polskiej metodologii przekroczył 1,15 bln zł. Jeszcze gorzej wygląda bilans liczony według zasad międzynarodowych.Licznik długu Polski ciągle bije i oddala się od granicy okrągłego biliona złotych. Na koniec marca państwowy dług publiczny (PDP) wyniósł dokładnie 1 bln 152 mld zł – poinformowało Ministerstwo Finansów.
Czytaj dalej

Koronawirus: Komisja przedstawia unijną strategię na rzecz rozwoju i dostępności środków terapeutycznych

Ogłoszona dziś strategia Komisji Europejskiej na rzecz środków terapeutycznych przeciwko COVID-19 stanowi uzupełnienie skutecznej strategii UE dotyczącej szczepionek. Ma ona wspierać rozwój i dostępność bardzo potrzebnych środków terapeutycznych przeciwko COVID-19, w tym środków niezbędnych do leczenia długiego COVID-19.

Czytaj dalej

Czarna Procesja – 3 maja 2021 r. godz. 12:00

Czas powiedzieć – DOŚĆ.

Czas, by wielki społeczny niemowa – POLSKI PRZEDSIĘBIORCA – przemówił.

Trzeba wyrwać się z niemocy, myślenia, że mały musi milczeć. Przeciwnie. Mali muszą więcej, muszą się zjednoczyć, zintegrować, przemówić i stać się obrońcami i strażnikami swojego losu, narodu i państwa.
Czytaj dalej

Parlament Europejski podjął decyzję ws. tzw. paszportów szczepionkowych

Podczas czwartkowego głosowania w Parlamencie Europejskim, eurodeputowani przyjęli projekt zakładający wydawanie obywatelom krajów członkowskich tzw. paszportów szczepionkowych. Zaświadczenia mają w założeniu ułatwić przemieszczenie się na terenie UE i obowiązywać nie dłużej niż 12 miesięcy.

Czytaj dalej

Oświadczenie prezesa NIK. Zabrał głos na temat przeszukania domu jego syna przez CBA

Jest oświadczenie prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Marian Banaś w środę wziął udział w konferencji prasowej. Skomentował m.in. fakt przeszukania domu jego syna przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak stwierdził, działania te przypominają „czasy bolszewickie”.

Czytaj dalej

Tarcza branżowa. „To chyba kpina”. Przedsiębiorcy o rozszerzeniu wsparcia dla firm

Przedsiębiorcy nie zostawiają suchej nitki na rządowym planie rozszerzenia pomocy dla firm. Zwiększenie wsparcia o kolejne kilkanaście kodów PKD uważają za niewystarczające. Tylko 10 procent branż może liczyć na pomoc – podkreślają.

Czytaj dalej

Amantadyna pod lupą naukowców. „Nowinki muszą przejść procedurę”

Czy amantadyna okaże się pomocna w leczeniu COVID-19? Wyjaśnią to badania kliniczne, które właśnie ruszyły. Część lekarzy jest sceptyczna wobec stosowania tego leku poza wskazaniami.

Czytaj dalej

Dr Borkowski: nie można przewidzieć, w jakim kierunku pójdą mutacje koronawirusa

Zarejestrowano już ponad 15 tys. mutacji koronawirusa. Z tej liczby naprawdę groźnych jest około pięciu – mówi dr Leszek Borkowski, farmakolog kliniczny.

Czytaj dalej

Ostatnia barykada

Polski Związek Łowiecki NIE jest państwową jednostką organizacyjną. To zrzeszenie osób fizycznych i prawnych, dlatego korzysta z ochrony jaką gwarantuje Konstytucja RP!

Czytaj dalej

Koronawirus. Sąd obniżył czynsz za wynajmowany lokal o ponad 6 tys. zł miesięcznie

Właścicielka małego sklepu odzieżowego przy promenadzie w Świnoujściu straciła klientów i dochody. Przez pandemię nie była w stanie płacić wysokiego czynszu. Właściciel lokalu nie zgadzał się na obniżkę. Złożyła więc pozew do sądu, by ten zmienił niekorzystną dla niej umowę. Czynsz został obniżony z 9 tys. do ponad 2 tys. zł miesięcznie. Taki wyrok to wyjątkowa rzadkość w polskich sądach.

Czytaj dalej

Copyright © 2021. Powered by WordPress & Romangie Theme.