Lublin: 500 pracownikom Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej obniżono pensje

Na 1200 pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej obniżki dotknęły 500. Dyrekcja miała do wyboru zwolnienia lub cięcia płac.

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (COZL) walczy o płynność finansową. Dzięki obniżkom wynagrodzeń szpital zaoszczędzi miesięcznie ok. 780 tys. zł – poinformował w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

10 osób nie przyjęło wypowiedzenia warunków pracy i płacy, tym samym rezygnując z zatrudnienia w COZL. Są wśród nich lekarze, laboranci, sanitariusze, salowe. Z kolei 30 osób było w takiej sytuacji, że nie osiągały minimalnego pułapu wynagrodzenia w szpitalu, więc trzeba podnieść im pensje.

Obniżki płac w COZL skomentował marszałek Sławomir Sosnowski. Nawet po obniżkach zarobki w COZL należą – według marszałka – do jednych z lepszych w ochronie zdrowia w mieście.

Poza próbami robienia oszczędności brakuje koncepcji rozwoju centrum. Przyczyną ich braku, według marszałka jest niepewna sytuacja finansowa całej służby zdrowia m.in. w kontekście planowanej likwidacji NFZ.

źródło: rynekzdrowia.pl

Copyright © 2021. Powered by WordPress & Romangie Theme.