Warszawa: projekt miejskiego programu in vitro ma być gotowy już w…

Przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska uważa, że Warszawa musi wziąć na siebie obowiązki, z których wycofuje się państwo. Dlatego w styczniu zostanie przedstawiony miejski program in vitro.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, deklaracja miała miejsce w sobotę (17 grudnia) podczas zjazdu warszawskiej Platformy Obywatelskiej.

Gazeta przypomina, że w Warszawie in vitro nie zyskało dotąd przychylności samorządu. Latem aktywiści z Partii Razem zebrali 13 tys. podpisów pod projektem obywatelskiej uchwały o refundacji zabiegu. Zakładał, że w latach 2016-18 miasto przeznaczy 7 mln zł na pomoc ok. 2 tys. par. Nie został jednak nawet skierowany do komisji zdrowia w Radzie Warszawy.

Ratusz odpowiadał, że na zwrot kosztów in vitro nie pozwalają przepisy, bo samorząd nie może realizować zadań państwa. Teraz jednak nastąpiła zmiana nastawienia, a jak zapewniła Malinowska-Grupińska od półtora roku trwają prace nad programem, który oprócz refundacji zapłodnienia pozaustrojowego będzie obejmować m.in. opiekę nad ciężarnymi. Program ma zostać przedstawiony w styczniu 2017 r.

źródło: rynekzdrowia.pl

Masz coś do powiedzenia:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Copyright © 2022. Powered by WordPress & Romangie Theme.